Dantų implantacija

Dantų implantacija. Ar esate patenkinti savo esama dantų būkle?

Dantų implantacija ir dantų protezavimas – ypač aktualios odontologijos paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms. Kodėl? Retas vyresnio amžiaus žmogus gali pasigirti visais nuosavais dantimis. Kokie yra sprendimai netekus daugumos ar netgi visų dantų? Kokie yra pliusai ir minusai? Žinoma, kad kiekvienas žmogus patogumą ir privalumus vertina pagal savo asmeninius kriterijus. Tačiau pabandykime apžvelgti kelis aspektus apibendrintai.

Kaip žinia, prarastus dantis galima atkurti naudojant išimamus arba fiksuotus dantų protezus.

Kramtymo efektyvumas

Kiek anksčiau dantų plokštelė buvo bene populiariausias būdas atkurti visus ar daugumą dantų. Tačiau odontologijos sritis tobulėja. Pavyzdžiui, sakoma, kad dantų plokštelė gali atkurti apie 30 procentų kramtymo efektyvumo, o dantų implantai  –  apie 100 procentų.

Patogumas kasdieniame gyvenime

Dantų implantacija – ant dantų implantų atkurti dantys yra fiksuoti dantys. T. y. žmogui nereikia jų kas vakarą išsiimti. Žinoma, dantų implantacijos būdu atkurtus dantis taip pat reikia prižiūrėti. Svarbi individuali priežiūra, tinkamas valymas – tai, ką atlieka pats asmuo. Tačiau taip pat svarbu ir profesionali burnos higiena, kurią atlieka burnos higienistas odontologijos klinikoje ( maždaug 1- 2 kartus per metus). Kaip tinkamai prižiūrėti dantų implantacijos metu atkurtus dantis, ir kaip dažnai bus reikalinga profesionali burnos higiena, papasakojama odontologijos klinikoje. Laikantis tinkamos ir reguliarios priežiūros, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

Pasitikėjimas kalbant, valgant, juokiantis…

Natūralu, kai žmogus valgo (kanda ir kramto maistą), jis naudoja dantis, tačiau, kaip dažnai susimąstome, kad dantys taip pat atlieka tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, kalbant? Netekus kelių, daugumos arba visų dantų gali atsirasti tarsenos sutrikimų. Dantys taip pat kuria ir estetinį vaizdą šypsantis, juokiantis.

Jeigu žmogui valgant ar kalbant reikia galvoti apie tokius dalykus, kaip kad pavyzdžiui: „Ar dantys neiškris?“, „Kažin ar aplinkiniai nepastebės, kad aš su plokštele?“, „Ar pavyks atsikąsti šio maisto?“, „Šito maisto viešumoje geriau nevalgysiu, nes sunkiai sukramtysiu“, – tikriausiai, sutiksime, kad tai vargina, erzina ir yra nepatogu.

Dantų implantacijos būdų atkurti dantys yra pritvirtinami prie dantų implantų. Šiuolaikinėje odontologijoje, dažniausiai, dantų implantai yra tvirtinami viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje (esant tam tikroms aplinkybėms gali būti naudojami ilgieji dantų implantai, kurie gali būti tvirtinami, pavyzdžiui, žmogaus skruostikauliuose).

Ant dantų implantų atkurti dantys yra fiksuoti, todėl žmogus tokiais atvejais gali jaustis daugiau pasitikintis savimi (kai, pavyzdžiui, kalba, valgo ar juokiasi). Dantų implantacija suteikia galimybę atkurti fiksuotus dantis.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *